Civciv Kafesleri PDF Yazdır e-Posta
Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir.EGE KAFES sisteminde kafes ebatları 675X580x1200mm (70x60)imal edilmektedir.

70x60 ‘kümesler için göz başına konulması tavsiye edilen hayvan sayısı 30’dur, Kafes kapasitesi ve fiyatlandırılmaları bu kriterler üzerinden yapılmaktadır.

Kafes sisteminin iskeletini oluşturan bant yatağı ve bant yatağı rulosunun kullanılma sıklıkları teknik çizimlerde gösterilmektedir.

Kafes sistemi üzerinde kullanılan tüm parçalar özel olarak imal edilmiş kalıplardan üretilmektedir.Bu kapsamda ilerleyen zaman zarfında gereksinim duyulan yedek parçaların standart ve ekonomik olması sistemin en büyük avantajlarından biridir.

 

Civciv arka başlık sistemi

Kümes konstrüksiyonunun en çok yük alan bölümü arka başlıklardır.Arka başlık 2,5mm galvaniz saçtan imal edilmektedir. Arka başlığın esas görevi kümes içinde biriken gübrelerin konveyöre taşınmasıdır.Ayrıca yem arabasının dönüş makarası başlığın üzerinde bulunmaktadır.

Tek taraftan yapılan döndürme hareketinin sağlıksız ve zaman içerisinde gübre bantlarında kayma yapma olasılığına karşı motor hareket iletici dişlileri karşısına dayanımı yüksek derlin dişliler konularak gübre bandının doğru şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

Arka başlık sisteminde 2 katta tek motor ve aktarma sistemi ile gübre toplarına dönüş hareketi verilmektedir.
Gübre bantları her bir tam dönüş yaptıklarında arka başlık üzerinde bulunan gübre sıyırma aparatı ve sıyırıcı tavalar sayesinde üzerindeki katılaşmış gübreden arındırılmaktadır.
 

 

Civciv ön başlık sistemi

Ön başlık sistemi aynen arka başlık gibi 2,5mm galvaniz saçtan imal edilmektedir.Kümes içindeki görevi ,gübre bandının gerginliği ayarlamaktadır.Gübre bandında oluşabilecek herhangi bir tamirat için ön başlıktan bandın ayarlanması gerekmektedir.

Ön başlık ayrıca yem araba motorunu taşıyan kümes elemanıdır.Ön başlık kolonları ile kümes ayakları arasına  ilave kolonlar konulmaktadır,bu kolonların görevi bandın ilk takılmasında ve sağlıklı bir çalışma ortamını servis elemanlarına sunabilmektir.

Kümes üzerindeki suluklara su gönderen rezervuar sistemleri ön başlığa monte edilirler.Rezervuar sistemleri tamamen ithal edilmekte olup sağlık açısından hijyenik malzemelerden üretilmektedir.

Ön başlık üzerindeki gerdirme işleminde gerdirme tabancaları kullanılmaktadır.Bu tabancalar ½” dişliler ile bant üzerinde istenilen gerginliği sağlar iken ters makaralarda bantta oluşan gerdirme işlemine yardımcı olur.

Civciv gözlerinde bulunan çift suluk’ lu çanak sistemi ön başlığa monte edilen çıkrık sistemi ile hareket ettirilmektedir.Civciv’in kafese ilk girdiği günlerde suya ulaşabilmesi için suluk sistemi en düşük seviyede tutulmakta civciv’in büyüklüğüne göre çıkrık sistemi yukarı seviyelere çekilebilmektedir.

 

Civciv yem dağıtma sistemi

Kafes sistemimizde günümüz ekonomik koşulları göz önüne alınarak tasarlanmış yem arabaları mevcuttur.EGE KAFES sistemi içinde bulunan yem kovaları montaj ve kullanım açısından oldukça basittir.Yem helezonlarına yerleştirilen sensörler sayesinde yem,kovalara yem silosundan otomatik olarak gelmekte ,istenilen seviyede kovalara doldurulabilmektedir.

Ayrıca yem arabaları istenilen sıklıklarda otomatik olarak kümeste yemleme yapabilmektedir.

Yem kovaları 1.sınıf galvaniz saçtan imal edilmektedir.Yem kovalarının konstrüksiyonu özel tasarlanmış olup ihtiyaca uygun olarak üzerinde değişiklikler yapılabilmekte ve her türlü kafes sistemine uyarlanabilmektedir.

Yem kovalarını üzerinde taşıyan yem arabaları 3mm HRP saclardan imal edilmektedir.Ayrıca arabaların raylar üzerinde dengeli ve sağlıklı bir şekilde yürüyebilmesi için özel olarak imal edilen derlin araba tekerlekleri mevcuttur.

Arabalar üzerinde bulunan ayarlar ile yem kovalarının yem döküş hassasiyeti belirlenebilmektedir.

 

FOTO GALERİ

 
 
 

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimizin koşulsuz memnuniyeti, tüm ilişkilerimizde saygılı, içten, adaletli, açık ve dürüst bir yapı içerisinde olmak öncelikli hedefimizdir.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları vizyonumuz; hizmet verdiğimiz sektörlerde, işini seven, Ege Kafes ailesine bağlı, yaratıcı, proaktif ve takım çalışmasına inanan profesyonellerle çalışmaktır.

Size Özel Çözümler

Ege Kafes Sistemleri ve Ekipmanları olarak Tavukçuluk sektöründeki tüm yatırımcılara sektörel ürünler ile ilgili size özel çözümler üretiyoruz.

İletişim


1423 sokak no:17 Doğanlar Bornova/İZMİR
 Tel: 0232. 479 81 36
Faks: 0232. 479 80 22