EGE 60 / 600 x 600 Klasik Tavuk Kafesi

Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir.EGE KAFES sisteminde kafes ebatları 600X580x500mm (50x60)ve 600x580x600mm (60x60)olarak imal edilmektedir.

Devamı..

EGE AB 20 / 2400x625 Zenginleştirilebilir Tavuk Kafesi

Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir. EGE KAFES sisteminde 2400x 625 Zenginleştirilebilir / Zengin Tavuk Kafesi (EGE AB 20) ebatı  (2400 x 625 )olarak imal edilmektedir.

Devamı..

EGE AB 40 / 2400x1250 Zenginleştirilebilir Tavuk Kafesi

Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir. EGE KAFES sisteminde 2400 x 1250  Zenginleştirilebilir / Zengin Tavuk Kafesi (EGE AB 40) ebatı  (2400 x 1250) olarak imal edilmektedir.

Devamı..

EGE AB 60 / 3600x1250 Zenginleştirilebilir Tavuk Kafesi

Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir. EGE KAFES sisteminde 3600 x 1250 Zenginleştirilebilir / Zengin Tavuk Kafesi (EGE AB 20) ebatı  (3600 x 1250) olarak imal edilmektedir.

Devamı..

 
Tavuk Kafesleri PDF Yazdır e-Posta

Kümes sistemi içinde amaca en çok hizmet eden eleman kafes sistemidir.EGE KAFES sisteminde kafes ebatları 600X580x500mm (50x60)ve 600x580x600mm (60x60)olarak imal edilmektedir.

50x60 ‘kümesler için göz başına konulması tavsiye edilen hayvan sayısı 7’dir,

60x60 ‘kümesler için göz başına konulması tavsiye edilen hayvan sayısı 9’dur. Kafes kapasitesi ve fiyatlandırılmaları bu kriterler üzerinden yapılmaktadır.

Kafes sisteminin iskeletini oluşturan bant yatağı ve bant yatağı rulosunun kullanılma sıklıkları teknik çizimlerde gösterilmektedir.

Kafes sistemi üzerinde kullanılan tüm parçalar özel olarak imal edilmiş kalıplardan üretilmektedir.Bu kapsamda ilerleyen zaman zarfında gereksinim duyulan yedek parçaların standart ve ekonomik olması sistemin en büyük avantajlarından biridir.

 

Tavuk kafesi arka başlık sistemi

Kümes konstrüksiyonunun en çok yük alan bölümü arka başlıklardır.Arka başlık 2,5mm galvaniz saçtan imal edilmektedir. Arka başlığın esas görevi kümes içinde biriken gübrelerin konveyöre taşınmasıdır.Ayrıca yem arabasının dönüş makarası ve yumurta bez bant dönüş makaraları da arka başlığın üzerinde bulunmaktadır.

Tek taraftan yapılan döndürme hareketinin sağlıksız ve zaman içerisinde gübre bantlarında kayma yapma olasılığına karşı motor hareket iletici dişlileri karşısına dayanımı yüksek derlin dişliler konularak gübre bandının doğru şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

Gübre bantları her bir tam dönüş yaptıklarında arka başlık üzerinde bulunan gübre sıyırma aparatı ve sıyırıcı tavalar sayesinde üzerindeki katılaşmış gübreden arındırılmaktadır.

Arka başlık sisteminde 2 katta tek motor ve aktarma sistemi ile gübre toplarına dönüş hareketi verilmektedir.

 

Tavuk kafesi ön başlık sistemi

Ön başlık sistemi aynen arka başlık gibi 2,5mm galvaniz saçtan imal edilmektedir.Kümes içindeki görevi ,gübre bandının gerginliği ayarlamaktadır.Gübre bandında oluşabilecek herhangi bir tamirat için ön başlıktan bandın ayarlanması gerekmektedir.

Ön başlık ayrıca yem araba motorunu taşıyan kümes elemanıdır.Ön başlık kolonları ile kümes ayakları arasına  ilave kolonlar konulmaktadır, bu kolonların görevi bandın ilk takılmasında ve sağlıklı bir çalışma ortamını servis elemanlarına sunabilmektir.   

Kümes üzerindeki suluklara su gönderen rezervuar sistemleri ön başlığa monte edilirler.Rezervuar sistemleri tamamen ithal edilmekte olup sağlık açısından hijyenik malzemelerden üretilmektedir.

Ön başlık üzerindeki gerdirme işleminde gerdirme tabancaları kullanılmaktadır.Bu tabancalar ½” dişliler ile bant üzerinde istenilen gerginliği sağlar iken ters makaralarda bantta oluşan gerdirme işlemine yardımcı olur.

 

Tavuk kafesi yumurta toplama sistemi

Yumurta toplama sırasında gerekli görülen akış hızını ayarlanabilmesi için yumurta toplama elektronik panosu içinde hız kontrol cihazları bulunmaktadır.Bu sayede bantlardan gelen yumurtanın akış hızı ayarlanabilmektedir.

Yumurta toplama sırasında gerekli görülen akış hızını ayarlanabilmesi için yumurta toplama elektronik panosu içinde hız kontrol cihazları bulunmaktadır.Bu sayede bantlardan gelen yumurtanın akış hızı ayarlanabilmektedir.

Yumurtaların konveyör üzerinden paketlenmesi sırasında kaçabilecek yumurtalar için konveyör sistemi sonuna fotoseller yerleştirilmiştir.
Fotosel kaçan yumurtayı gördüğü anda sistemi hemen durdurur.

Yumurta toplama ünitesi üzerindeki tüm aksanlar rulmanlar ile desteklenmiştir.


 

Tavuk kafesi yem dağıtma sistemi

Kafes sistemimizde günümüz ekonomik koşulları göz önüne alınarak tasarlanmış yem arabaları mevcuttur.EGE KAFES sistemi içinde bulunan yem kovaları montaj ve kullanım açısından oldukça basittir.Yem helezonlarına yerleştirilen sensörler sayesinde yem,kovalara yem silosundan otomatik olarak gelmekte ,istenilen seviyede kovalara doldurulabilmektedir.

Ayrıca yem arabaları istenilen sıklıklarda otomatik olarak kümeste yemleme yapabilmektedir.Yem arabaları 5 katlı kümeslere kadar 4 tekerlek ,6,7,8 katlı kümeslerde ise mafsallı olarak 8 tekerlekli olarak imal edilmiştir.

Yem kovaları için dizayn edilen yem dağıtma aparatları yem zayiatlarını %25 ‘lere varan oranlarda önlemektedir.Yıllık tüketim oranlarında büyük ekonomik kazanç sağlayan bu aparat sayesinde ,hayvanın yem tüketimi kontrol altına alınmaktadır.Yem aparatı 4 kademeli olarak çalışır ve hayvanın yemi yemlik dışına atmasını ve yemleme sırasında bıraktığı salyalı yemin tekrar karıştırarak zayi olmasını engeller.
 

 

 
 
 

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimizin koşulsuz memnuniyeti, tüm ilişkilerimizde saygılı, içten, adaletli, açık ve dürüst bir yapı içerisinde olmak öncelikli hedefimizdir.

İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları vizyonumuz; hizmet verdiğimiz sektörlerde, işini seven, Ege Kafes ailesine bağlı, yaratıcı, proaktif ve takım çalışmasına inanan profesyonellerle çalışmaktır.

Size Özel Çözümler

Ege Kafes Sistemleri ve Ekipmanları olarak Tavukçuluk sektöründeki tüm yatırımcılara sektörel ürünler ile ilgili size özel çözümler üretiyoruz.

İletişim


1423 sokak no:17 Doğanlar Bornova/İZMİR
 Tel: 0232. 479 81 36
Faks: 0232. 479 80 22